ЗНАЙОМСТВО ЗІ СТЕРЕОТИПАМИ

 

 

Попереджаємо, матеріал є максимально суб’єктивним та може викликати почуття несправедливості, гніву або інші небезпечні для комфорту емоції. Тому не радимо читати його, якщо у вас був поганий день.

 

SLOG усім бажає любові <3

 

 

 

SLOG провів опитування десятків студентів трьох найвідоміших київських ВУЗів -

Києво-Могилянської Академії, КПІ та КНУ ім. Шевченко Ми задавали питання

про їх рідну альма матер та про двох "конкурентів".

Обробивши отриману інформацію та виділивши середньостатистичні відповіді,

ми звізуалізували цей матеріал.

 

SLOG робить серію матеріалів про найкрутіші вузи Київа. Сьогодні ми починаємо з трьох стовпів київської вищої освіти: КПІ, Шева та Могилянка. Для першого тематичного випуску обрано саме ці виші через їх лідерські позиції в інформаційному просторі країни. До того ж, за результатами експертних оцінок та рейтингів, КНУ ім. Т. Шевченко та НТУУ «КПІ» вважаються головними українськими гуманітарним та технічним вишами відповідно. У наступних випусках можна буде прочитати і про кузню економістів, і про вуз співочого ректора, і про виш для «трактористів». Не забудемо нікого.

 

 

 

Києво-Могилянська академія
Григорій Сковорода - український філософ рівня Арістотеля або навіть К'єркегора, духовними нащадками якого є усі могилянці.
Стереотипи Цей універ «свої» кличуть моторошним ім’ям – «Могила». Цей виш завжди стоїть трохи осторонь конкуренції інших велетнів української системи вищої освіти. Тут вчаться і вдень, і вночі, перериваючись лише, щоб вдягти свіжу вишиванку, заспівати гімн та трохи познущатися над москалями. Кожен, хто не навчається тут, перетворюється на об'єкт жорсткого лінгвістичного знущання та інтелектуального приниження. Студентів Могилянки легко впізнати за особливим стилем одягу. Дехто кличе його «Mogyla-bomzhostyle» і це не жарт.
Гендерне питання Ця бандерохіпстерська тусовка заражена вірусом «могилянськості», котрий неможливо вилікувати навіть після отримання диплома. Попри таку єдність, про гендерну рівність тут навіть не йдеться. «Запорожець — не машина, а філолог — не мужчина», — вважають принципові могилянські дівчата. А ще є прикмета: якщо у групі філологів лише один хлопець, то до четвертого курсу він не довчиться. Протилежним чином склалася ситуація на Факультеті інформатики: ФІ-1 — геї, упевнено заявляє кожен другий могилянець. Чи там усе так погано з дівчатами, чи проблема лежить глибше, з’ясувати не вдалося. Хлопці з ФІ-1 чутливі та ніжні, наче юні Вертери. Дівчата теж, власне, ніжні та чутливі, але ці риси їх характеру майстерно сховані за бронею інтелектуальних захоплень та твердих громадянських позицій.
Сергій Квіт Відношення до інших Могилянці вважають себе настільки класними, що про конкуренцію з іншими університетами навіть не йдеться. Проте основний об’єкт їхнього тролінгу далеко не кожному універу по зубах: КНУ ім. Т. Шевченка. На КПІ могилянці дивляться з повагою (адже технарі можуть таке, чого студентам Факультету гуманітарних наук та Факультету соціальних наук та соціальних технологій годі зрозуміти!) та з краплею співчуття, адже вижити у цьому виші — справа непроста. Інші університети «іліта» за кухликом москальської крові навіть не згадує.
 Керівництво Посада керівника университету – не ректор, а президент. І ставлення до цієї людини теж особливе. Почесного президента НаУКМА – В`ячеслава Брюховецького – тут ласкаво величають Брюхом і переповідають фрешам історії про те, як Брюх виграв свій кабінет у шахи і як бабуся з кошиком полуниці вплинула на історію Академії. Донедавна чинний президент Могилянки – Сергій Квіт – займає тепер міністерське крісло. За час його повноважень в університеті виникли приказки «Квіт нації», «Академія розКвітне».
Можливо розКвітне і вся освітня галузь в Україні.
Гайд по мемам Києво-Могилянської Академії Клікаєш - читаєш
Болтолог Бонето-
вдягання Ботановичі Будка Галочка Гурто Джуніор Пузя / ПХ Карент Колоквіум Конвокація
Бакаляр Філолошка Фреш/ Фрешик Шпиталик Юзік Ліхтарик Факультет гарних наречених (ФГН) Факультет сексуально невдоволених студентів (ФСНСТ) Фененя Філологічка Кораблик
К П І
Стереотипи Ці чуваки не розлучаються з компом. Вони полюбляють метал та якісне шпилево, усі вміють кодити та цікавляться наукою. Коли хлопцю з КПІ сумно, він або тяжко п’є, або вирішує надскладні математичні рівняння. Повноцінним КПІшником можна стати тільки переживши першу сесію (таких щасливчиків не так багато, як в інших закладах). Технарі сповідують принцип «не піду, поки не виженуть!». А всі, хто вилетів, вступають заново на зварювальний. Тут важко вчитися всім, окрім хіміків. Поширена думка про те, що дівчат тут немає. Це помилка, адже дівчата є. Немає звичайних. Тут не зустрінеш мажора на класній тачці, а якщо він раптом з’явиться, то стане об’єктом насмішок. Пройшовши усі кола технарського пекла та отримавши нарешті дипломи, випускники КПІ врочисто катаються на тазиках, а до того — тільки на роликах з вєліками. Епос, міфологія, містика Щоб учитися було не так важко і страшно, під час кожної сесії усе студмістечко кричить опівночі: "Шара, прийди!". Очевидно, це далеко не всіх врятує від незарахів. Традиція пов'язана, імовірно, із тим, що шару вкрали хіміки, коли однієї ночі та пролетіла над їхнім гуртожитком. Пильні зварювальники з сусідньої гуртяги помітили злочин і на весь КПІ оголосили хто ж такі, власне, ті хіміки.
Гайд по мемам К П І Клікаєш - читаєш

Винні хіміки чи ні, а бідолашні студенти так сумують за шарою, що встановили їй пам’ятник прямісінько посеред своєї святині — Поляни. Це, мабуть, улюблене місце усіх КПІшників, про яке вони говорять з теплом та ніжністю: «Поляна… Унікальне місце, де магістр може підійти до бакалаврів і попросити налити вина його другу-спеціалісту; де небезпечно курити, бо пари спирту досягають вибухонебезпечних концентрацій; де (донедавна) міліція була лише міфом». 
Інша версія говорить, що хіміків обізвали непристойним словом за те, що вони надто голосно святкували день факультету у студмістечку. Ще одне можливе пояснення походження відомого вислову - сексуальна орієнтація деяких викладачів факультету.
Найбільш імовірна версія - така репутація факультету склалась через найбільшу кількість дівчат, порівняно з іншими негуманітарними факультетами.
Сємьорка Батька Мале ядро Маяк Пєльмєшка Поляна ФП Стєкляшка Факультет брутальних тьолок (ФБТ) Вертольот Танк
Паровоз Башня/Вежа КПІ лайв Площа Знань Радіодей Парк Кози Ботанка ФММ Зона Набережна

 

Стереотипи Перше, що чують студенти цього вишу: «Ви – еліта нації», і студенти з Шеви надто буквально сприймають це твердження.
Все, що не Шева – то якийсь відстій. Ін'яз для студента-філолога з жовтого корпусу – сарай. Деякі першокурсники з червоного корпусу виглядають так, наче вони вже кілька років є успішними агентами з продажу компанії Oriflame! Це університет з найбільшою кількістю протиріч. Тут процвітають квіти-цукерки-ананаси хабарництва. Тут «найдорожчий» університетський паркінг. Почувши, що співрозмовник навчається у Шеві, люди думають, що він мажор, навіть якщо він бюджетник. Або думають, що він дуже розумний, навіть якщо контрактник.
Стратифікація З питанням про загальоуніверситетські традиції нас послали в Могилянку, а потім студенти філософського факультету згадали, що в КНУ є АРТ-Шева, фестиваль «Катарсис», Дні Науки. Враховуючи таку «єдність», тусуються студенти різних факультетів окремо: хто в парку ім. Шевченка, хто у Голосіївському парку, а хто в ямі біля гуртожитків. Філологи ж мають проектор і збираються біля гуртяги дивитися своє нікому не зрозуміле артхаусне кіно. Або футбол. Філологи ж, знаєте, різні бувають.
КНУ ім. Т. Г. Шевченка
Фан КНУшники дуже люблять пікніки: шашлики, гітара, багаття — усе як належить. Але є в цих посиденьках і просвітницьке начало: саме тоді першокурсникам традиційно розповідають про особливості навчання в КНУ. Посвята у студенти відбувається як на факультетах, так і в гуртожитках. Є в цьому університеті й більш аристократичні розваги, як-от Віденський бал, котрий щорічно організовують на Факультеті кібернетики. Алкоголь в КНУ люблять теж не абиякий — шампанське. Щоправда, хто в останню п’ятницю напередодні Нового року його п’є, неясно, але біологи розповідають, що щороку знаходять пляшку з-під ігристого на люстрі. Знімати її за допомогою шестиметрової драбини вимушені ті-таки біологи. Хто б не пив шампанське, зжальтеся врешті і лишіть біологам хоч келишок!

Тест на зіпсованість мислення "Шампанське"

іНСАЙДЕРСька іНФОРМАЦіЯ
Мажорні титани Чи не єдиною ознакою міжфакультетної комунікації є битва мажорних титанів: Інституту міжнародних відносин та Юридичного факультету. Останній допікає не лише ІМВ, але й Механіко-математичному факультетові: «"Знов юристи приїхали": вступна кампанія юристів — безкоштовний цирк для мех-мату. Вони через весь Київ привозять килими в усі (!) коридори, техніку для кабінетів і оббиті червоним оксамитом стільці. Наприкінці серпня цей балаган знову виїжджає у ЧК». Студенти ІМВ тим часом звисока спостерігають за метушнею юристів, посьорбуючи капучіно в Кофє Хаузі, посміюються над тими, хто не вступив до ІМВ на бюджет і подався у КНЕУ ім. В. Гетьмана. ІМВшники такі неквапливі, що запізнюються на пари навіть попри те, що їхній гуртожиток переходом з’єднаний з корпусом. Відносини В Інституту філології свої війни: вони зайняті тролінгом НПУ ім. М. Драгоманова та іноді КНЛУ. А від того, щоб затролити психологів з НПУ, не можуть утриматися навіть викладачі. КНУшники-гуманітарії конкурують з могилянцями, але чемні зі студентами КПІ, бо там же хлопці! Мабуть, не дарма філологів викладачі попереджали: «Що таке мужик, ви скоро забудете.» До НаУКМА тут ставляться по-різному. Для одних КМА — універ, куди вони вступили, але обрали Шеву і тепер не знають, чи правильно вчинили. Для решти — місце, де тебе розстріляють за слово російською і перетворять у націоналіста форсованими темпами». Як бачимо, що-що, а сваритися та конкурувати студенти КНУ ім. Т. Шевченка люблять. Тарасові технарі На парах технарів-шевістів часто можна почути таке: «Такими методами задачі розв’язують КПІшники. Давайте зробимо нормально». Втім, і самі студенти КНУ не гребують підтасовуванням результатів розрахунків. Тільки факультетові кібернетики відомий метод Іванюти (або метод подгоніану) полягає у домножуванні поточного результату на коефіцієнт Іванюти з метою отримання правильного результату. Методи роботи з приладами тут теж особливі: правило правої руки (доречі, воно існує і у КПІ) — спосіб приведення до ладу старої радянської апаратури шляхом прикладання фізичної сили; існує також правило лівої руки, а у виключних випадках застосовується правило ноги (будь-якої). Неясно, навіщо вони ще більше спрощують собі життя, якщо, за словами викладача, «у задачнику Філіпова настільки прості завдання, що задачник — це також і розв’язник». Та й взагалі, технарі КНУ розперезалися настільки, що продали з молотка вуса викладача матану.
Гайд по мемам Шеви Клікаєш - читаєш

 

ЧК / Червоний Жовтий ЗК /
Зелений корпус Максимо-вичка Басейн Ракал
Обліпиха Яма Кубік Слін / Юрач Копєйка Колодязь Профік